Nefes Borusu (Trakea) Cerrahisi

Nefes Borusu (soluk borusu), vücutta solunan havanın boğazdan akciğerlere geçişini sağlayan, yaklaşık 12 cm uzunluğunda, boru şeklinde, kıkırdaklardan oluşan bir organdır.
Detaylı Bilgi

Asit Reflü / GÖRH (Reflü Hastalığı)

Gastroözofageal reflü hastalığının (GÖRH) tanımı, mide içeriğinin geri akışının rahatsız edici belirti ve/veya komplikasyonlara neden olmasıyla gelişen bir klinik durumdur.
Detaylı Bilgi

Diyafram Hastalıkları

Diyafragma felci nadirdir. Diyaframın bir tarafının felç olduğu hastalarda, kişiler nefes darlığı için başka bir neden (astım, amfizem vb.) olmadıkça genellikle hiçbir belirti göstermeyebilir.
Detaylı Bilgi

Trakeoözofageal Fistüller

Trakeoözofageal fistül (TÖF), trakea (soluk borusu) ve yemek borusu arasında anormal bir bağlantı veya geçiş olmasıdır
Detaylı Bilgi

Akciğer Kisti

Hidatik kist, tarım ve hayvancılıkla uğraşan, çevre sağlığı ve koruyucu hekimlik önlemlerinin yetersiz kaldığı tüm toplumlarda ve ülkemizde görülen önemli bir hastalıktır.
Detaylı Bilgi

Pnömotoraks

Pnömotoraks akciğerin bir kısmının veya tamamının “çökme” olarak tarif edilen büzülüp ufalması (sönmesi) olayıdır.
Detaylı Bilgi

Çocuk Göğüs Cerrahisi

Kliniğimizde modern çocuk göğüs cerrahisi kapsamında yenidoğandan başlayarak 18 yaşına kadar tüm bebeklik, çocukluk ve ergenlik çağı boyun bölgesi, göğüs kafesi, akciğer, yemek borusu, nefes borusu, diyafragma...
Detaylı Bilgi

Mide Fıtığı

Mide fıtığı, midenin bir kısmının göğüs bölgesine doğru hareket etmesidir. Hiatal herniler, kayan ve/veya paraözofageal herniler olarak sınıflandırılır.
Detaylı Bilgi

Akciğerde Nodül

Akciğerde nodül, akciğerde oluşan anormal bir büyümedir. Akciğerde bir nodül veya birkaç nodül olabilir. Nodüller bir akciğerde veya her ikisinde de gelişebilir.
Detaylı Bilgi