Akciğer Kisti

Hidatik kist, tarım ve hayvancılıkla uğraşan, çevre sağlığı ve koruyucu hekimlik önlemlerinin yetersiz kaldığı tüm toplumlarda ve ülkemizde görülen önemli bir hastalıktır.
Detaylı Bilgi

Pnömotoraks

Pnömotoraks akciğerin bir kısmının veya tamamının “çökme” olarak tarif edilen büzülüp ufalması (sönmesi) olayıdır.
Detaylı Bilgi

Çocuk Göğüs Cerrahisi

Kliniğimizde modern çocuk göğüs cerrahisi kapsamında yenidoğandan başlayarak 18 yaşına kadar tüm bebeklik, çocukluk ve ergenlik çağı boyun bölgesi, göğüs kafesi, akciğer, yemek borusu, nefes borusu, diyafragma...
Detaylı Bilgi

Mide Fıtığı

Mide fıtığı, midenin bir kısmının göğüs bölgesine doğru hareket etmesidir. Hiatal herniler, kayan ve/veya paraözofageal herniler olarak sınıflandırılır.
Detaylı Bilgi

Akciğerde Nodül

Akciğerde nodül, akciğerde oluşan anormal bir büyümedir. Akciğerde bir nodül veya birkaç nodül olabilir. Nodüller bir akciğerde veya her ikisinde de gelişebilir.
Detaylı Bilgi

Timoma

Timik epitelyal tümörler, nadir görülen tümörlerdir. Anormal kitle, akciğerler arasında ve kalbe yakın bölgede büyür. Bu nadir tümörler arasında en yaygın olanı timomalardır.
Detaylı Bilgi

Akalazya

Akalazya, yemek borusundan yiyecek ve sıvının geçişini zorlaştıran bir hastalıktır. Akalazyada yemek borusunun üst ve orta kısmı genişlemiştir.
Detaylı Bilgi

Mediastinal Tümörler

Mediastinal kökenli tümörler, timustan, sinirlerden, lenf düğümleri, bağ dokusu veya germ hücreleri gibi dokudan kaynaklanan tümörleri içerir.
Detaylı Bilgi

Pektus Karinatum (Güvercin Göğüs)

Halk arasındaki adıyla Güvercin Göğüs veya tıptaki adıyla Pektus Karinatum doğuştan gelen bir göğüs kafesi şekil bozukluğudur.
Detaylı Bilgi