Göğüs Duvarı Cerrahisi

Göğüs duvarı kanserleri, göğüs kafesini oluşturan göğüs kemiği ve kaburgaların kemik ve kıkırdakları ile yumuşak doku dediğimiz kas ve bağ dokularından köken alan tümörleri ifade eder.
Detaylı Bilgi

Zenker Divertikülü

Zenker Divertikülü, Yemek borusu duvarında oluşan anormal bir torba veya ceptir. Zenker divertikülü, üst yemek borusu sfinkterinin hemen üzerinde sindirim sisteminin girişinde boğazda oluşan bir kesedir.
Detaylı Bilgi

Nefes Borusu (Trakea) Cerrahisi

Nefes Borusu (soluk borusu), vücutta solunan havanın boğazdan akciğerlere geçişini sağlayan, yaklaşık 12 cm uzunluğunda, boru şeklinde, kıkırdaklardan oluşan bir organdır.
Detaylı Bilgi

Asit Reflü / GÖRH (Reflü Hastalığı)

Gastroözofageal reflü hastalığının (GÖRH) tanımı, mide içeriğinin geri akışının rahatsız edici belirti ve/veya komplikasyonlara neden olmasıyla gelişen bir klinik durumdur.
Detaylı Bilgi

Diyafram Hastalıkları

Diyafragma felci nadirdir. Diyaframın bir tarafının felç olduğu hastalarda, kişiler nefes darlığı için başka bir neden (astım, amfizem vb.) olmadıkça genellikle hiçbir belirti göstermeyebilir.
Detaylı Bilgi

Trakeoözofageal Fistüller

Trakeoözofageal fistül (TÖF), trakea (soluk borusu) ve yemek borusu arasında anormal bir bağlantı veya geçiş olmasıdır
Detaylı Bilgi

Akciğer Kisti

Hidatik kist, tarım ve hayvancılıkla uğraşan, çevre sağlığı ve koruyucu hekimlik önlemlerinin yetersiz kaldığı tüm toplumlarda ve ülkemizde görülen önemli bir hastalıktır.
Detaylı Bilgi

Pnömotoraks

Pnömotoraks akciğerin bir kısmının veya tamamının “çökme” olarak tarif edilen büzülüp ufalması (sönmesi) olayıdır.
Detaylı Bilgi

Çocuk Göğüs Cerrahisi

Kliniğimizde modern çocuk göğüs cerrahisi kapsamında yenidoğandan başlayarak 18 yaşına kadar tüm bebeklik, çocukluk ve ergenlik çağı boyun bölgesi, göğüs kafesi, akciğer, yemek borusu, nefes borusu, diyafragma...
Detaylı Bilgi